onderzoek-hpg
schoolkids-2
onderzoek2-hpg
schoolkids

Honours Programma Gymnasia

Honours Programma Gymnasia: 70 geslaagden!

Nieuws |

De leerlingen van klas 6 die dit jaar meededen aan het Honours Programma Gymnasia (HPG) hebben hun eindgesprek, het Honoursgesprek, gevoerd en daarmee hun HPG afgesloten. Zeventig leerlingen van twintig gymnasia behaalden hun HPG-diploma. De leerlingen verrasten ook dit jaar begeleiders en examinatoren met prachtige projecten en mooie reflecties op hun persoonlijke ontwikkeling. Ondanks (of wellicht zelfs dankzij) de Corona-maatregelen waar deze leerlingen een groot deel van hun HPG mee te maken kregen.

We feliciteren alle geslaagden!

Een kleine greep uit de projecten:

 • Landelijk jeugdbestuur Wetterskip Friesland
 • Het maken van een webtoon
 • EHBO-lessen geven aan leerlingen
 • Gedichtenbundel schrijven
 • Onderzoek naar invloed van de Corona-periode op jongeren
 • Onderzoek naar verschillende programmeertalen
 • Een animatie maken
 • Onderzoek doen naar motivatie
 • Songwriting
 • Versnellingsprogramma voor de tweede en derde klas
 • Receptenboek voor lactose- en tarwevrij koken
 • Evementen organiseren voor scouting
 • Het bouwen van een 19e eeuwse wherry (roeiboot) en daarmee een vaartocht maken
 • Een film maken over de verbeelding van de muziek

Niet iedereen heeft het HPG kunnen afronden, vaak door tijd- of motivatiegebrek. De zesde klas is – met alle schoolexamens, centraal examens en andere zaken – een druk jaar. We hopen dat jullie toch veel aan HPG hebben gehad. Het HPG gaat niet per se om het uiteindelijk product, maar vooral om de weg ernaartoe, de persoonlijke ontwikkeling en zelfinzicht.

© 2024 Honours Programma van de Gymnasia | site by studio V&V